Не знам за вас, но аз всяка зима се чудя как да се отоплявам така, че да ми е наистина топло, но и да не плащам много за електричество.
След дълги размисли, сметки и допитвания до приятели и познати, миналата година реших да пробвам да се отоплявам с камина.
Отначало се притеснявах дали ще мога да се справя с поддръжката и сама, но днес мога да кажа, че да закупя камина се оказа нелошо решение.
Ако и вие сте на кръстопът какво отопление да използвате през зимата, мога да ви препоръчам с две ръце камините, които се предлагат от Magazin Sezoni.
Какво представляват камините и как работят?
Предполагам сте виждали камини поне в магазините или в жилищата на познати, но ако не се обръщали по – специално внимание на тяхната конструкция е добре да знаете, че тези отоплителни уреди са съставени от три части: горивна камера ( в средата ), отделение за подклаждане ( най – горе) и отделение за дърва или пелети.
Камините могат да отопляват само едно помещение и отдават топлина чрез излъчване ( казано с други думи – слагате дърва или пелети – топло ви е).
Горивата, които се използват за отопление с камина са дърва, дървени брикети или пелети и според това какво гориво ще изберете ще трябва да си изчислите какво количество ще ви е необходимо за зимните месеци.
Аз се спрях на пелети, защото са екологично чисти, предлагат в различни разфасовки, не заемат много място в мазето и мога лесно да зареждам камината. Освен това пелетите изгарят почти напълно и не се налага да чистя пепелта от камината всеки ден.
Вие можете да се спрете и на друг вид гориво, но е добре да знаете, че дървата, макар да създават една наистина уютна и приятна обстановка при горене замърсяват околната среда.