Имате прекрасна вила, сгушена в гората, но си нямате ток? Живеете в район, в който при първите дъждовни капки ви прекъсва електричеството или се чудите как да си доставите ток, когато сте на палатка с приятели?
Изброихме всички тези възможни варианти, защото искаме да поговорим за генераторите за ток и да ви помогнем при избора им, ако честичко проклинате някое електроразпределително дружество, което без предупреждение ви спира електричеството на вилата или в къщата.
Винаги, когато имате проблеми с електричеството, един генератор ще ви бъде от изключително голяма полза, така че дори и сега да нямате нужда от него, не е добре да обмислите идеята за покупката на генератор просто ей така, за всеки случай.
Кои са основните неща, които трябва да знаете за ел. генераторите освен, че могат да захранят вилата или къщата ви с електричество и да спасят вечерята ви (примерно).
Тук няма да се опитваме да обясняваме как работят генераторите, а ще кажем, че основните видове ел. генератори (каквито ще откриете и в Magazin Sezoni) са два: бензинови и дизелови.
Дизеловите са по-скъпия вариант, така че ако смятате да използвате генератора единствено в кризисни ситуации, тогава един бензинов генератор ще ви свърши идеална работа. Ако обаче ще използвате генератора, за да захранва вилата или заведението ви постоянно, тогава дизеловия генератор е вашият вариант.
Освен, че работят на дизел или бензин, генераторите се различават и по мощност.
Ако ще използвате генератора за палатка, няколкодневен излет или пък за уикенда на вилата, тогава един портативен електрически генератор с мощност от 0,7 до 6 KW е идеален вариант, тъй като ще можете да го пренасяте в багажника на колата си, а той може да ви осигури електричество за около 6-7 часа, без да го презареждате.
Ако генератора ви е предназначен за къщата, тогава един стационарен генератор с мощност от 6 до 15 KW е идеалното решение за вас.